Raspored održavanja takmičenja u govorništvu

Poštovani takmičari,

Zadovoljstvo nam je što smo u prilici obavjestiti vas da će prva faza takmičenja u govorništvu o zadatoj temi „Ljudska zloba uvijek dolazi od nemoći“ biti održana 20. i 21.04.2017. godine u prostorijama Pravnog fakulteta u Lukavici, Spasovdanska 22, sa početkom u 10,00 časova.

Za ovogodišnje takmičenje se prijavilo 43 učenika iz 9 srednjih škola. Raspored takmičenja po danima je u nastavku kako slijedi:

#Dana 20.04.2017. godineDana 21.04.2017. godine
20. Tinjak Amar Zukan Nedim
21. Voloder Delina Zuko Lejla
22. Žgalj Alma

Stručni žiri od pet članova će imati zadatak, u prvoj fazi, da kroz dva dana takmičenja izabere 20 takmičara koji će ući u finalno takmičenje, koje će biti organizovano u maju. Svi Vi koji ste prijavili radove, vaši drugari, profesori i drugi, mogu prisustvovati takmičenju oba dana takmičenja.

Bodovanje svakog govora će se vrjednovati kroz sljedećih pet elemenata: sadržina besjede (3 boda), forma-stil besjede (3 boda), sposobnost ubjeđivanja (3 boda), pravilnost govora (5 bodova), posebne sklonosti (3 boda) i ukupan utisak (3 boda).

Želimo Vam uspješne pripreme za predstojeće takmičenje a do skorog viđenja srdačno Vas pozdravljamo.

S poštovanjem,

ORGANIZACIONI ODBOR